Bıçağın İki Yüzü, 2022, Film Posteri
Film, uzun süredir birlikte olduğu partneri ve en yakın arkadaşı olan eski sevgilisi arasında kalan bir kadın hakkında bir aşk üçgeni hikayesidir. Filmde Juliette Binoche, Vincent Lindon, Grégoire Colin ve Hana Magimel rol almıştır.
Titane filmi, 2021 yapımı, film posteri
Karanlık fantezi türündeki Julia Ducournau imzalı Titane filmi, 2021 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülüne layık görüldü. Böylece Cannes tarihinde bir kadın yönetmen ilk kez tek başına bu ödülü almış oldu. BBC, filmi 2021 yılının en şok edici filmi olarak nitelendirdi.
Aşktan Sonra, 2020, Film Posteri
Dover liman kasabasında geçen filmde Mary Hussain, kocasının beklenmedik ölümünün ardından aniden kendini dul bir kadın olarak bulur. Cenazeden bir gün sonra, Manş Denizi'nin sadece 30 km ötesinde Calais'te bir sırrı olduğunu keşfedecektir.
Geçmişi Sil, 2020, Film Posteri
La Bataille Du Rail, 2019, Film Posteri
Her zaman gecekonducu olan Franck (Pierre Lottin), kendini karmaşık bir takasın içinde bulur: kalacak bir yer karşılığında arkadaşı Malik (Yasmin Houicha) için kokain satacaktır. Sorun şudur ki: Franck bir satıcı değildir ve hatta hiç kokain kullanmamıştır.
Gloria Mundi
Gloria Mundi filmi, bir bebeğin doğması ile yeniden bir araya gelen bir ailenin yaşamına odaklanıyor. Marsilya’da yaşayan bir aile, yeni doğan bebekleri Gloria için bir bir araya gelirler. Çekirdek aile bebeklerinin aralarına katılmasından dolayı mutlu olsalar da bir yandan da yaşadıkları geçim sıkıntısının üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Bu esnada senelerce önce hapse giren büyükbabanın aileye katılması ise beklenmedik olayların yaşanmasına sebep olacaktır.
Genç Ahmed; Filmin orijinal adı: Le Jeune Ahmed
Genç Ahmed filmi, öğretmenini öldürmeye karar veren bir gencin öyküsünü anlatmaktadır. Belçikalı bir genç olan Ahmed, kendisini büyük bir çıkmazın içinde hissetmektedir. 13 yaşındaki genç, dinlediği bir imamın düşünceleri ile yaşamın baştan çıkarıcı etkileri arasında sıkışıp kalmıştır. Hayata duyduğu bağlılık, birini öldürme arzusunun önüne geçebilecek midir?
Bedenimi Kaybettim; Filmin orijinal adı: J'ai perdu mon corps
Animasyon filmlerin son yıllardaki zirve yapmış yapımlarından biri olarak kabul edilebilir. Kendine ait bir dünyada yaşayan herkese sirayet etmiş bir duyguyu hatırlatıyor; Geçmiş, şu an ve geleceğin arasında sıkışıp kalmanın sebep olduğu türden, adını koymanın zor olduğu bir duygu bu.
Astronot Willy: Macera Gezegeni
Astronot Willy: Macera Gezegeni filmi, uzay yolculuğu sırasında kaybolan Willy'nin ailesinin yanına geri dönmek için verdiği mücadeleyi anlatılıyor.
Samsam
SamSam, mektup arkadaşı Daisy’yi evinde misafir etmekten çok keyif almaktadır. Fakat etrafına mutsuzluk yayan bir böcek olan Gloomies, Samsam’in gezegenini istila etmeye başlayınca işler karışır.
Yakari
Yakari filmi, vahşi bir at ile yola düşen küçük bir çocuğun maceralarını anlatıyor. Film, Belçikalı çizgi roman dizisi Yakari'nin sinema perdesine uyarlammış halidir.
L'Extraordinaire Voyage de Marona
Marona'nın Fantastik Hikayesi filmi, bir kaza geçiren Labrador cinsi bir köpeğin başından geçenleri anlatıyor. Şansız bir kaza geçiren Marona, kazanın ardından daha önce yaşadığı tüm evleri ve deneyimleri düşünmeye başlamıştır.
Velayet; Filmin orijinal adı: Jusqu’à la Garde
Miriam’ın boşandığı kocası Antoine Besson (Denis Ménochet) aslında hoş bir adamdır. Bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan Antoine, amirleri ve meslektaşları tarafından saygın biri kişi olarak kabul görmektedir. Üstelik on bir yaşındaki oğlu Julien’e de yakın olmaya çalışan bir babadır. Bu yüzden de oğlu Julien’in velayetini almak istemektedir. Asıl sorun şudur ki herkes Antoine’yi ne kadar iyi biri gibi olarak görse de iki çocuğu ve karısı, onu tamamen farklı biri olarak görmektedir. Geçmişinde melek olmaktan çok uzak olan Antoine, evde sürekli bir korku atmosferi yaratmıştır. Ortak vesayet altındaki Julien, annesinin şiddete meyilli olarak yansıttığı babasıyla aşırı korumacı annesi arasında kalınca durumu kontrol altına almaya karar verecektir.
La Prière
22 yaşındaki Thomas, uyuşturucu bağımlılığı sorununu çözememektedir. Son çare olarak; Fransız dağlarındaki uzak bir evde, kendisi gibi aynı sorunları yaşayan ve bundan kurtulmak isteyen, farklı ülke ve kültürlerden gelen gençlerin yer aldığı topluluğa katılır. Ev bir Katolik rahip tarafından kontrol edilmektedir. Gençler zamanlarını düzenli bir şekilde ibadet ederek, birlikte dayanışma içinde çalışarak geçirmektedir. Topluluğa katılan herkes kendisini bu yere tamamen teslim etmeyi başaramaz. Thomas da zamanla topluluktan aldığı güçle zorlu koşullara karşı mücadele etmeye başlayacaktır. Yakınlarında yaşayan bir kızla tanışan Thomas, onun yardımıyla yavaş yavaş yeni hayatına merhaba diyecektir.
Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı; Filmin orijinal adı: Astérix - Le Secret de la Potion Magique
Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı filmi, iksirin formülünü paylaşacağı büyücüyü seçmek için Asterix ve Oburix ile birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkan Büyüfix’in maceralarını anlatıyor.
İntikam; Filmin orijinal adı: Revenge
Her sene geleneksel olarak düzenlenen av partilerinin zamanı gelmiştir. 3 zengin adam parti için Richard'ın çöldeki malikanesinde buluşacaklardır.
Dilili à Paris
Dilili Paris'te filmi, gizemli bir olayı aydınlatmak için zorlu bir maceraya atılan küçük bir kızın hikayesini anlatıyor.
İmgeler ve Sözcükler; Filmin orijinal adı: Le Livre d'image
5 farklı hikayeden oluşan filmin yönetmen koltuğunda Oscar Onur Ödülü ve 71. Cannes Film Festivali Özel Altın Palmiye Ödülü sahibi Jean-Luc Godard oturuyor.
Jessica Forever
Zalim bir rejimin hüküm sürdüğü distopik bir dünyada yaşayan Jessica, çok özel bir görev üstlenir. Görevi öksüz kalmış çocukları kurtarıp onlara sevgi ve anlayış aşılamaktır.
Mutafukaz
Çevresindekilerden daha küçük olduğu için herkesin dikkatini çeken Angelino, Dark Meat City'nin acımasız sokaklarında hayatta kalmaya çalışmaktadır.
Funan
Funan filmi, ülke içinde iç çatışmaların olduğu bir dönemde oğlunu kaybeden bir annenin hikayesine odaklanıyor. Chou, bir yandan oğlunu bulmaya çalışırken bir yandan da başındakilerin zulmüne karşı ailesini bir arada tutmak için zorlu bir mücadele vermektedir.
Wardi
Filistinli bir kız olan 11 yaşındaki Wardi, doğduğu günden bu yana ailesi ile birlikte bir mülteci kampında yaşamaktadır. Wardi filmi, Mats Grorud'un yönettiği bir Norveç animasyon filmidir.
Hotel Artemis
Yakın gelecekte geçen ve bilim kurgu özellikleri taşıyan Hotel Artemis filmi, gündüzleri hemşirelik yapan ve geceleri azılı suçlular için gizli bir hastane yöneten yani çift bir hayat sürdüren bir hemşirenin (Jodie Foster) başından geçenleri konu edinmiştir.
Beyaz Diş; Filmin orijinal adı: Croc-Blanc
Alexandre Espigares'in yönettiği, 2018 Fransız bilgisayar animasyon filmidir. Filmin prömiyeri Sundance Film Festivali'nde yapılmıştır.

427 adet sonuçtan 1–24 arasında olanlar gösteriliyor