Ölümcül Makineler; Filmin orijinal adı: Mortal Engines
Dünyayı neredeyse yok olma noktasına getiren büyük savaşların sonrasında yeryüzünde yeni bir yaşam şekli oluşmuştur. Hareket eden büyük şehirler, kendilerinden daha küçük şehirleri yutarak onların kaynaklarını yağmalamaktadır. Londra'nın fakir kesimlerinden gelen Tom Natsworthy (Robert Sheehan) ile kaçak Hester Shaw'un (Hera Hilmar) karşılaşması, Tom'un yaşamı için bir savaş vereceği zamanların başladığı anlamına gelecektir.
The Bad Batch
Bir çöl distopyasında genç bir kadın, yamyamlar tarafından kaçırılır. Keanu Reeves, Jim Carrey, Jason Momoa, Suki Waterhouse ve Diego Luna gibi güçlü oyuncuları kadrosunda barındıran filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Ana Lily Amirpour üstlenmiştir.
Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1; Filmin orijinal adı: The Divergent Series: Allegiant
Tris ve Dört yaşadıkları Chicago şehrini çevreleyen duvarların ötesine kaçmak zorunda kalmışlardır. Doğduklarından bu yana hiç ayrılmadıkları, tüm aile ve arkadaşlarının bulunduğu şehrinden uzaklaşmışlardır. Ancak dışarıda karşılaştıkları, gerçeklikle ilgili kafalarındaki tüm sabit düşünceleri yıkacaktır. Tris ve Dört, insanlığın geleceğini kurtarabilmek için hızlı harekt etmeli, birçok fedakarlık yapmaya hazırlanmalıdır. Uyumsuz serisinin 3. filmi olan Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1, Yönetmenliğini Robert Schwentke'nin üstlendiği filmin başrollerinde Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz, Naomi Watts, Miles Teller, Ansel Elgort yer almıştır.
The Lobster
The Lobster filmi yakın bir gelecekte ilginç bir distopya hikayesini anlatıyor. Yalnız kalan, bir ilişkisi olmayan insanların tutuklandığı, alternatif bir gelecekte geçen filmde, bekar insanlar korkunç bir otele yerleştirildikten 45 gün sonra, kendileriyle eşleşen kişiyle ilişkiye başlamak zorundadırlar. Eğer ilişkilerinde başarılı olamazlarsa kendi seçtikleri bir hayvana dönüştürüleceklerdir. Köpek Dişi (Dogtooth) filmi ile dikkatleri üzerinde toplayan yetenekli Yunan asıllı yönetmen Yorgos Lanthimos'un yönettiği film, alışılmışın oldukça dışında, ilginç bir distopya hikayesi sunuyor. Başrollerini Colin Farrell, Ben Whishaw, Rachel Weisz ve Lea Seydoux gibisi isimlerin paylaştığı film; distopya meraklılarının ilgisini çekecektir.
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2; Filmin orijinal adı: The Hunger Games - Mockingjay: Part 2
Katniss Everdeen, Panem halkıyla tam donanımlı hazırlandıkları bir savaşın içerisindeyken Başkan Snow ile karşı karşıya gelir. Panem halkının özgürlük mücadelesine destek olmak için Katniss’ın yakın arkadaşları Gale, Finnick, Peeta ve bir grup hayatlarını tehlikeye atarak 13. Bölge’den ayrılırlar. Yapım, Açlık Oyunları (The Hunger Games) serisinin dördüncü filmidir. Seri, ilk filmin ardından yönetmen koltuğunda bir değişime giderek Ben Efsaneyim (I Am Legend) filminin yönetmeni Francis Lawrence'a emanet edilmiştir. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2, Peter Craig ve Danny Strong’un senaryosunu yazdığı filmin oyuncu kadrosunda, Oscar ödüllü Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Oscar ödüllü Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Willow Shields, Sam Claflin, Jena Malone, Stanley Tucci ve Donald Sutherland yer almıştır. Film serisine Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1’de katılan oyuncular ise Oscar ödüllü Julianne Moore, Mahershala Ali, Natalie Dormer, Wes Chatham, Elden Henson ve Evan Ross.
Kuralsız; Filmin orijinal adı: Insurgent
Bir önceki "Uyumsuz" filmdeki hikayede, 5 farklı bölüme ayrılan bir toplumun tüm yaşantısının bu hiyerarşik yapı üzerine kurulduğunu ve belli bir yaşa gelen gençlerin kendileri için biçilen sınıflardan birine dahil edilmesinden bahsedilmişti. Öykünün sonunda Tris, hem çevresindeki insanları hem de işleyen bu düzeni değiştirecek güce sahip olduğunu anlamıştı. Kuralsız filmi ise öncekinden üç gün sonrasını anlatmaktadır. Mücadeleye kaldığı yerden devam edecek olan Tris'in yolculuğunun bu ikinci ayağını perdeye taşıyan filmin yönetmenliğini Robert Schwentke yapmıştır.
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1; Filmin orijinal adı: The Hunger Games - Mockingjay : Part 1
Katniss Everdeen, evi olan 12. Bölge'nin bütünüyle yıkıldığını öğrenir. Orada nelere olup bittiğini yakından görmek için oraya geri döner. Gördüğü manzara ise tam anlamıyla korkunçtur. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüştür. İnsanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalabilmek için mücadele etmeye başlamışlardır. Büyük bir ilgiyle karşılanan Susan Collins imzalı Açlık Oyunları serisinin 3. halkası olan filmin yönetmenliğini, 2. filmi de yönetmiş olan Francis Lawrence üstlenirken; başrollerde yeniden daha Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson ikilisi yer almıştır.
Uyumsuz; Filmin orijinal adı: Divergent
İnsanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden 5 farklı parçaya bölünmüş bir şekilde yaşamaktadır. 16 yaşına basan her bir insan, kendi özelliklerine göre bu 5 gruptan birine dahil olarak hayatını orada sürdürmektedir. Ancak Tris Prior (Shailene Woodley), kendisinde farklı bir durum olduğunu farkedecektir. O bir uyumsuzdur. Hiç bir gruba ait değildir.
Snowpiercer
Gelecekte başarısızlıkla sonuçlanan bir deney, büyük bir felakete neden olmuştur. Olan şey: Yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde sonlandıran bir küresel soğumadır. Geride kalan insanlar, Dünya'nın etrafını turlayan bir trenin içindekilerdir. Yönetmen koltuğunda Koreli sinemacı Joon-ho Bong'un yer aldığı "kıyamet sonrası" temalı filmin kadrosunda Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris ve Octavia Spencer gibi yıldız isimleri yer almıştır.

9 sonuç gösteriliyor