Jurassic Hayvanları
Jurassic Hayvanları filmi, dünyayı kurtarmak için bir araya gelen Yıldız Pawl ve ekibinin maceralarını işliyor.
Jurassic World: Yıkılmış Krallık; Filmin orijinal adı: Jurassic World: Fallen Kingdom
Nublar Adası'ndaki Jurassic World tema parkının kapanmasından 6 ay sonra, bir grup paralı asker, yeni bir genetiği değiştirilmiş melez olan Indoraptor'un yaratılması için Jurassic World lagününden Indominusrex'in kemiklerini kurtarmak için Nublar Adasına gönderilir. Kemikleri geri almak için gönderilen denizaltı Mosasaurus tarafından saldırıya uğrar.
Ayın Karanlık Yüzü: Hitler'in Çocukları; Filmin orijinal adı: Iron Sky: The Coming Race
Dünya gezegeni nükleer savaş sebebiyle yaşanmaz hale gelmiştir. Geride kalan insanlar Naziler'in Ay'daki üssünde yaşamaktadır. Ancak burada yaşayanlar için yaşam şartları kötüleşmeye başlayınca, dünyanın merkezindeki gizli bir şehre yolculuk yapmak gerekecektir. Fakat burada da şekil değiştirebilen bir sürüngenler ırkı ve onların dinozor ordusu ile savaşmak zorunda kalacaklardır.
Pırdino Sürpriz Yumurta
Sevilen televizyon programının sinema yolculuğunda Efe Kılıç, Bengi Bilir, Seda Kement ve Burak Sezer ve tabii ki Pırdino başrollerde.
Jurassic World
Nihayet John Hammond'ın tasarladığı sıradışı park projesi yıllar sonra hayata geçmiştir. Dinozor temalı park, tüm ziyaretçilere açılmıştır. Ancak parkın yıllar içinde azalan ziyaretçi sayısını artırmak için parkın işletme sahipleri farklı bir yol denemeye karar verirler: Yeni bir tür dinozor üretmek. Sinema tarihinin en önemli seri yapımlarından biri olan Jurassic Park'ın bu serisinin yönetmenliğini Zaman Yolcuları (Safety Not Guaranteed) filmiyle tanınan Colin Trevorrow yapmıştır. Filmin senaryo aşamasında ise 4 farklı yazarla birlikte çalışılmıştır. Bu isimlerden biri, ilk Jurassic Park filminde olduğu gibi sonrakilerde de imzası bulunan Michael Crichton'dır.
Jurassic City
Los Angeles şehrinde dinozor üretimi üzerine deneylerin yapıldığı ve yalnızca çok yetkili kişilerin bildiği, kamuoyundan gizlenen bir laboratuarda yaşanan kaza sonucu dinozorlar serbest kalarak şehrin içine dağılırlar. Şehir kaosa teslim olmadan önce dinozorların durdurulması için özel silahlı güçler görevlendirilir. Yönetmenliğini Sean Cain’in yaptığı filmin kadrosunda Ray Wise, Kevin Gage ve Dana Melanie yer almıştır.
Dino Time
Dinozor müzesini ziyaret eden Ernie ve Max, burada farkında olmadan bir zaman makinesinin faaliyete geçmesine sebep olur.
Dinotasia
March of the Dinosaurs
Televizyon için yapılmış bir belgesel olma niteliği taşıyan film, belgesel türünde yapıtlarıyla öne çıkan yönetmen Matthew Thompson imzasını taşıyor. Dinozorların buzul çağında hayatta kalması üzerine hazırlanmış belgesel niteliğinde bir çalışma.
Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı
Jurassic Park 3; Filmin orijinal adı: Jurassic Park III
İlk 2 filmden tanıdığımız diriltilmiş tarih öncesi yaratıklarla dolu bir adanın üzerinden uçmak isteyen bir grup zenginin macera hevesi yüzünden bilim insanlarının başı belaya girecektir.
Jurassic Park 3D; Filmin orijinal adı: Jurassic Park
Michael Crichton’un romanından perdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg oturuyor. Jurassic Park filminde fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilim insanlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma şansı tanımıştır. Güçlü özel efektlere sahip filmin gişede büyük başarı elde etmesi ile filmin 2 devam filmi daha çekilerek bir üçleme olmasını sağlamıştır.

12 sonuç gösteriliyor