Yıldızlararası; Filmin orijinal adı: Interstellar
Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham alıyor.
Terminatör: Kurtuluş; Filmin orijinal adı: Terminator Salvation
Terminatörleri kontrol eden Skynet, 14 yıl önce bilinç kazanarak ve bir anda insanlara baş kaldırıp dünyaya nükleer kıyımı getirmiş bir yapay zekadır. Mahşer Günü'nün geldiğini gören tek kişi olan John Connor'ın (Christian Bale) kaderi, insanlığın kaderiyle yakından bağlantılıdır.
2012
2012 filmi, dünyanın sonunu getiren küresel bir felaketin ardından, kurtulanların kahraman gibi mücadelelerini anlatan destansı bir macera filmdir. Film, bir solukta izlenebilecek, izlerken düşündürecek sarsıcı sahneler de barındırmaktadır.
Mistik Olay; Filmin orijinal adı: The Happening
New York'taki Central Park'ta insanlar toplu bir şekilde intihar etmeye başlamıştır. Olaya havadaki bir nörotoksin kullanan bir biyo-terörist saldırının neden olduğuna inanılmaktadır. Hızla Kuzeydoğu Amerika Birleşik Devletleri'ne yayılır. Mistik Olay (The Happening), doğal afetlerin arttığı bir coğrafyayı ve dünyanın sonunun yaklaştığını hissettiren bir zamanı, Moore ailesi üzerinden anlatıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini M. Night Shyamalan'ın üstlendiği bu filmde başrolde Mark Wahlberg üstün bir performans gösteriyor.
Ben Efsaneyim; Filmin orijinal adı: I Am Legend
Robert Neville (Will Smith), ölümcül bir virüsün dünyaya yayılmasına engel olamamış bir bilim adamıdır. New York şehrinde hayatta kalabilenler arasındadır. Virüse karşı bağışık olduğu için kendi kanı üzerinde bir yandan deneyler yaparken öte yandan da başka insanlarla iletişime geçmeye çalışmaktadır. Herkesin öldüğüne inanmaya başladığı bir sırada beklenmedik bir durumla karşılaşacaktır.
Son Umut; Filmin orijinal adı: Children of Men
Filmin hikayesi 2027 yılının Londra'sında geçmektedir. Theo Faron (Clive Owen), geleceğin bu dağılmış dünyasında kendi halinde yaşayan bir adamdır. Dünya'da büyük yıkımlar yaşanmış ve en sağlıklı kalmış yer olarak İngiltere öne çıkmaktadır. Bu sebeple ülkeye her yerden ciddi bir mülteci akını gelmektedir. Ayrıca kısırlık dünyanın üstüne bir felaket olarak çöreklenmiş ve yaşayan en genç insan olan 18 yaşındaki bir kişi de ölmüştür. Artık dünyaya yeni bebekler doğmamaktadır.
Dünyalar Savaşı; Filmin orijinal adı: War of the Worlds
Orson Welles'in öncülüğünde radyo piyesi olarak kullanılan ve Marslıların istilası diye insanlığı endişeye sürükleyen bu kült bilim kurgu, H.G.Wells’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Spielberg'in yaptığı filmin bütçesi dev boyutlara ulaşmıştır.
Yarından Sonra; Filmin orijinal adı: The Day After Tomorrow
Kurtuluş Günü filminin yönetmeni Roland Emmerich, etkileyici bir aksiyon ve gerilim dolu filmi ile yine karşımızda. İklim bilimci Jack Hall, Antarktika’da büyük bir buzulun koptuğunu keşfeder. Ancak henüz henüz anlayamadığı şey ise bu olayın, dünya nüfusunu tehdit edecek bir doğal afetin tetikleyicisi oluşudur.
Kor; Filmin orijinal adı: The Core
Dünyanın çekirdeğinde meydana gelen olağan dışı durum, tüm gezegenin geleceğini tehdit etmektedir. Jeofizikçi Dr. Josh Keyes, durumun ciddiyetinin farkındadır. Doktor Keyes, dünyayı kurtarmak için kendi dallarında uzman bilim insanlarından oluşan bir ekip kurar.
Maymunlar Cehennemi; Filmin orijinal adı: Planet of the Apes
Bir uzay gemisi, uzun bir süre boyunca ışık hızıyla, uzayın derinliklerinde yolculuk yaptıktan sonra teorik olarak dünyada uzun bir süre geçmiştir. Maymunlar Cehennemi filmi, 1968 yılı aynı adlı özgün filmin yeniden çevrimidir.
Dünyadan Sonra; Filmin orijinal adı: Titan A.E.
Dünyanın sonunun gelmesinden sonra çıkılan bir uzay yolculuğunda, kafasına eseni yapan bir genç olan Cale, efsanevi bir uzay gemisi Titan'ın peşine düşmüştür. Don Bluth ve Gary Goldman’ın ortaya çıkardıkları Titans A.E. filminin seslendirme kadrosunda Matt Damon, Bill Pullman ve Drew Barrymore gibi oyuncular yer almıştır.
Kırmızı Gezegen; Filmin orijinal adı: Red Planet
Yıl 2050 olmuştur. Dünya gezegeni ekolojik bir kıyametin arifesindedir. Ay'a çıkan ve gözünü Mars'a diken Amerikalılar ise Kızıl Gezegen'de burayı yaşanacak bir yer haline getirmeye çalışmaktadırlar.
Matrix; Filmin orijinal adı: The Matrix
Filmde geçen olaylar çok ileri bir zaman diliminde teknolojinin oldukça gelişmiş olduğu, yapay zekaya sahip makinelerin yaratılmış olduğu bir dünyada geçmektedir. Yaşadığımızı sandığımız bir gerçek vardır ya da yaşanılanın ötesinde olan gerçek bir dünya... Biri rüyadır, diğeri ise Matrix!
Armageddon
Armageddon filmi, gişede büyük başarı yakalayan filmleriyle tanınmış, yapımcı-yönetmen Michael Bay'in ses getirmiş bir filmidir. İnsanların kıyamet korkusuna bilimsel bir çözüm sunan filmin öne çıkan oyuncuları arasında Bruce Willis, Liv Tyler, Billy Bob Thornton ve Ben Affleck gibi isimler bulunmaktadır.
Derin Darbe; Filmin orijinal adı: Deep Impact
Dönemin ses getiren filmlerinden biri olan Derin Darbe filmi, sinemada pek çok kez karşılaştığımız 'kıyamet' temasını çarpıcı bir üslupla perdeye yansıtmıştır.
Su Dünyası; Filmin orijinal adı: Waterworld
Kutuplardaki buzların erimiş ve tüm Dünya sularla kaplanmıştır. Kevin Costner’ın yapımcı olarak görev aldığı Su Dünyası (Waterworld), ticari bir proje olarak, kimilerine göre Hollywood’un yakın tarihinde en çok kötülenmiş ve ciddiye alınmamış bir yapımdır. 175 milyon dolara malolan bu yapım gişede hüsrana uğramıştır. Ancak filmin yanlış anlaşıldığına ve aslında kült mertebesine ulaştığına inanan kişilerin de olduğunu kabul etmek gerekir.
The Stand
Mahşer filmi, Stephen King'in aynı isimli romanından TV filmi olarak uyarlanmıştır. Film, ölümcül bir virüsün bir laboratuvardan yanlışlıkla hızla yayılarak tüm dünya nüfusunu tehdit etmesini anlatmaktadır.
Terminatör; Filmin orijinal adı: The Terminator
Bilimkurgu türünün en ses getiren yapımlarından biri olan Terminatör serisinin bu ilk filmi serinin ve türünün en kusursuz filmi olma özelliğine sahiptir. James Cameron’ın çizdiği bu kusursuz kıyamet sonrası dünya iklimi, elbetteki başarısının önemli bir payını seriyle simge haline gelen Arnold Schwarzenegger'e borçludur.
Maymunlar Cehennemi İçin Savaş; Filmin orijinal adı: Battle for the Planet of the Apes
Maymunlar Cehenneminde Savaş filmi, J. Lee Thompson'ın 1973 yılında yönettiği, "Maymunlar Cehennemi" serisinin beşinci filmidir.
Maymunlar Cehenneminde İsyan; Filmin orijinal adı: Conquest of the Planet of the Apes
Maymunlar Cehenneminde İsyan, J. Lee Thompson'ın 1972'de yönettiği, "Maymunlar Cehennemi" serisinin 4. halkasıdır. Film, çekildiği yıllardaki Amerikan politik sorunlarını da senaryosunda gizleden gizliye vermeyi ihmal etmemiştir.
Maymunlar Cehenneminden Kaçış; Filmin orijinal adı: Escape from the Planet of the Apes
Bir devam filmi olarak çekilen filmin hikayesi yine önceki filmlerin heyecanını devam ettitiyor. Filmin başrollerinde Roddy McDowall ve Kim Hunter yer almıştır.
Maymunlar Cehenneminin Altında; Filmin orijinal adı: Beneath the Planet of the Apes
Maymunlar Cehennemine Dönüş filminde bir kez daha maymunlara hayat veren Maurice Evans ve Kim Hunter’ın oyunlarına hayran olmamak mümkün değil. Bu filmde oynamayı önce kabul etmeyip sonra bir kaç sahnede gözüken Charlton Heston'ın yerine göz doldurması için senaryoya dahil edilen Brent rolündeki James Franciscus'tan çok fazla şey beklememek gerekiyor. Nova rolündeki Linda Harrison’ı izlemek oldukça keyifliydi. Bu yapım, ilk film kadar etkileyici olmasa da Maymunlar Cehennemi serisinde önemli bir yere sahiptir.
Maymunlar Cehennemi; Filmin orijinal adı: Planet of the Apes
Aralarında George Taylor'ın da bulunduğu bir grup astronotu taşıyan uzay gemisi, uzak ve bilinmeyen bir gezegene iniş yapmıştır.
Dünyadaki Çatlak, 1965, Film posteri
Dr. Steven Sorenson, Dünya'nın derinliklerinde patlatılan bir termonükleer cihaz aracılığıyla Dünya'nın iç kısmındaki jeotermal enerjiden yararlanmayı planlamaktadır. Bu deney, zaman içinde durdurulamazsa dünyanın ikiye bölünmesine yol açacak bir çatlağın oluşmasına neden olacaktır.

28 adet sonuçtan 1–24 arasında olanlar gösteriliyor