Rabiye, 2022, Film Posteri
Rabiye Kurnaz (Meltem Kaptan), Bremen'deki teraslı evinde mütevazı bir ev hanımı olarak hayat sürmektedir. Oğlu Murat'ın (Abdullah Emre Öztürk) Guantanamo'ya gitmesiyle hayatı aniden işler değişir. Murat'ın Guantanamo hapishanesinden serbest bırakılması için verdiği mücadeleyi Rabiye Kurnaz; evinden, uluslararası siyasete ve Washington'daki Yargıtay'a kadar götürecektir.
Tam Sana Göreyim, 2021, Film Posteri
Berlin'deki Bergama Müzesi'ndeki bir bilim insanı, araştırması için fon sağlamak amacıyla bir araştırmaya katılması sağlanır. Üç hafta boyunca, kendisi için mükemmel bir hayat arkadaşı olacak şekilde dizayn edilmiş, insansı bir robotla yaşaması gerekecektir.
Undine, 2020, Film Posteri
Undine Wibeau (Paula Beer), Berlin'de yaşayan bir tarihçidir. Küçük dairesinde sıradan bir yaşamı olan bu kadın, sevgilisi tarafından başka bir kadın için terk edilince farklı bir inanışa kapılır. İnandığı mite göre Undine, kendisini aldatan adamı öldürmeli ve bir zamanlar kendisini çağıran suya geri dönmelidir. Ancak efsanenin aksine Undine, kimseyi öldümek istememektedir. Bu ikilem içinde sıkışıp kaldığı bir sırada karşısına Christoph (Franz Rogowski) adında bir adam çıkar. Undine, ilk görüşte aşık olduğu Christoph ile ilişki yaşamaya başlar. Başlarda her şey yolunda gider; ta ki Christoph'un kendisinden bir şey sakladığını düşünene kadar... Kendisini ihanete uğramış gibi hisseden Undine, yeniden bir karar vermek zorunda hissedecektir.
Ich war zuhause, aber...
"Evdeyim, Ama" filmi, bir hafta boyunca ortadan kaybolan 13 yaşındaki bir çocuğun hikayesine odaklanıyor. 13 yaşındaki bir öğrenci, arkasında iz bırakmadan aniden ortadan kaybolmuştur. Ailesi ve arkadaşları her yerde çocuğu arasalar da kimse ondan bir haber alamamıştır. Herkesin ümidini kaybettiği sırada, bir haftanın ardından çocuk hiçbir şey olmamış gibi eve geri dönmüştür. Kıyafetleri pislenmiş ve farkı bir karaktere bürünmüş bir halde geri dönen çocuk, herkesin kafasında soru işaretleri oluşturacaktır. Annesi ve öğretmenleri onun bu yok oluşunu, kısa bir süre öncesinde babasını kaybetmesinin yarattığı etkiye bağlayacaktır. Ancak bu durum sadece onların tahminidir. Peki genç delikanlının kaybolduğu bir hafta boyunca yaşadıkları nelerdir? Onun hayata bakışını, bu kadar değişmesine neden olan şey nedir?
Arkadaşım Benjamin
Animasyon dizisi olan Benjamin the Elephant adlı yapım, sevecen ve iyi kalpli fil Benjamin ile en yakın arkadaşı Otto'nun hikayesini anlatıyor. Konuşabilen bir fil olan Benjamin ve dostlarının yaşadığı maceralarını keyitle izleyecesiniz.
Kirpi Latte ve Büyülü Taş
Kirpi Latte ve Büyülü Taş filmi, yaşadıkları ormanı kuraklıktan kurtarmak için en yakın arkadaşı sincap ile macera dolu bir yolculuğa çıkan bir kirpinin hikayesini anlatıyor.
Pişiriciler
Helvi liderliğindeki cüceler, yıllarca yer altında yaşayıp, insanlarla etkileşim kurmaktan uzak durmuşlardır.
Periler Ülkesi; Filmin orijinal adı: Bayala
Periler Ülkesi, Bayala’yı kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Prenses Surah ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor.
Paramparça; Filmin orijinal adı: Aus dem Nichts
Katja, eşi Nuri ve 6 yaşındaki oğlunu bir patlamada kaybetmiştir. Yaşadığı acıdan sonra yıkılan Katja’nın tek isteği, terör saldırısının kimler tarafından neden yapıldığını öğrenmektir ve bunun için mahkemeye başvurur. Saldırı ile ilgili ortaya çıkan deliller Neo-Nazi bağlantılarına işaret eder. Fakat mahkeme delilleri yetersiz bulup zanlılara ceza vermez. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer.
Kaptan Dandun; Filmin orijinal adı: Käpt’n Sharky
Yönetmenliğini Hubert Weiland'ın üstlendiği animasyon maceranın senaryosunda ise Gabriele M. Walther ve Mark Slater'ın imzası var. Walther aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstleniyor. Filmin müzikleri Sevimli Ejderha: Kokonat'ın da müziklerine imza atan Stefan Maria Schneider'e ait. Filmin seslendirme kadrosunda ise Fatih Özkul, Müjde Çapraz, Ayşegül Bingöl, Rıza Karaağaçlı, Çağatay Kehribar, Mehmet Zorlu, Erol Eren, Sait Seçkin, Gökmen Bayraktar ve Murat Değirmenci gibi isimler yer alıyor.
Arı Maya 2: Bal Oyunları; Filmin orijinal adı: Die Biene Maja 2 - Die Honigspiele
Yönetmen koltuğunda Noel Cleary ve Sergio Delfino’nun oturduğu Arı Maya 2’nin senaryosunu Fin Edquist, Alexs Stadermann ve Noel Cleary birlikte kaleme alıyor. Animasyon türündeki filmin seslendirme kadrosunda Coco Jack Gillies, Benson Jack Anthony, Richard Roxburgh, Justine Clarke, Linda Ngo gibi isimler yer alıyor.
Hızlı ve Tüylü; Filmin orijinal adı: Manou the Swift
Hızlı ve Tüylü filmi, martı çift tarafından evlat edilen Manou'nun hikayesini anlatıyor.
Tabaluga
Tabaluga filmi, uçmayı ve ateş etmeyi öğrenmek için buzlar ülkesine giden küçük bir ejderhanın maceralarını anlatıyor.
Küçük Cadı; Filmin orijinal adı: Die kleine Hexe
Die kleine Hexe, küçük bir cadıdır. Yeteneklerini daha iyi kullanabilen müthiş bir cadı olması için bir fedakarlık yapması gerekmektedir.
Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik
Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik filmi, eğlence dolu bir tatile çıkan ejderha Kokonat ve arkadaşlarının yaşadığı maceraları anlatıyor.
Transit
Alman askerleri Paris’in çok yakınına kadar gelmiştir. Gerog, Weidel adlı bir yazarın eşyalarını ona ulaştırmak için yola çıkar ve Marsilya’ya ulaşır.
Dört Kafadar
Dört Kafadar filmi, evden çıkması yasak olan ancak evin dışındaki dünyayı merak eden sevimli kedi Marnie'nin, sokakla tanışması ile birlikte yaşadığı maceraları anlatıyor.
Helle Nächte
Bir baba, yıllarca yokluk ve iletişimsizlik sorunlarından sonra oğluyla olan ilişkisini yeniden canlandırmaya karar verir. İş işten geçmemesini umarak onu kuzey Norveç'te bir araba yolculuğuna çıkarır.
Gelecek Günler; Filmin orijinal adı: L'Avenir
Paris’te bir lisede felsefe öğretmeni olan Nathalie (Isabelle Huppert), işi söz konusu olduğunda oldukça azimlidir. Evli ve iki çocuk sahibi olan Nathalie; zamanını ailesi, eski öğrencileri ve oldukça sahiplenici olan annesi arasında paylaştırmıştır. Günün birinde kocası, Nathalie’ye başka bir kadın için onu terk ettiğini söyler. Zorunlu olarak gelişen özgürlüğüyle birlikte Nathalie, hayatını yeniden keşfetmesi gerekecektir.
Paradise; Filmin orijinal adı: Ray
Film, savaşın en acımasız zamanlarında yolları kesişen 3 kişinin hikayesini anlatmaktadır. Rus aristokrat göçmen ve Fransız Direniş Üyesi Olga'nın, Fransız işbirlikçi Jules'un ve yüksek rütbeli Alman SS görevlisi Helmut'un hayatı, savaş zamanında gerçekleşen bir olayın sonrasında kesişecektir. Olga, evinde Yahudi çocukları sakladığı için tutuklanacaktır. Jules onun davasıyla ilgilenen kişidir. Zamanında Olga'ya deliler gibi aşık olan ve hala ona karşı hisler besleyen Helmut ise Olga'nın konduğu toplama kampında görevlidir. Bu üç kişinin kurmuş oldukları bağlantıları; hayatta kalmak ile ideallerini korumak arasındaki ince bir çizgide ilerleyecektir.
Tavşan Okulu
Tavşan Okulu filmi, etrafı tilkilerle çevrili bir okulda tatilini geçirmek durumunda kalan tavşan Max'in maceralarını anlatıyor.
Robinson Crusoe: 2016 yapımı animasyon filmi
Aloys
Aloys Adorn ortayaşlı bir özel detektiftir. Güvenli bir uzaklıktan insanların hayatlarını bir video kamera ile takip ederek kendisini tutan müşterilerine rapor vermektedir. Tobias Nölle’nin Berlin Film Festivali’nden ödülle dönen filmi, insan zihninin karmaşık labirentlerinden fantastik bir öykü ortaya çıkarıyor.
Afacanlar Takımı: Büyük Yarış; Filmin orijinal adı: Der kleine Rabe Socke 2 - Das große Rennen

227 adet sonuçtan 1–24 arasında olanlar gösteriliyor